develop your own website


Seyahat SigortasıYurt içi veya yurt dışı nakliyat sektöründe hizmet veren birçok işletmenin taşıdıkları yüklerin güvence ve koruma altına alınmasını amaçlayan nakliyat sigortası, yaşanacak tüm olumsuz olaylarda ortaya çıkan kayıpların karşılanmasını kapsayan sigorta türü olarak ticaretinizi güvence altına almaktadır. Emtia(yük ) taşımacılığında işletmeleri belli başlı riskler beklemektedir. Taşımacılık hizmetini hangi ulaşım yoluyla yaparsanız yapın yükünüzün yaşanma ihtimali yüksek olan risklere karşı koruma altına almak geleceğinizi koruma altına almak demektir.

Yük taşımacılığında taşıyıcı ile alıcının en iyi bildiği şey ürün alıcının eline sağ salim geçmedikten sonra ticari faaliyet tam olarak gerçekleşmiş sayılmaz. Bu durumda gönderici yani yükün taşınmasını üstlenen firma ürün veya hizmetin eksiksiz bir şekilde yerine ulaşmasından sorumludur. Karayolunda, havayolunda, deniz yolunda veya demiryolunda meydana gelebilecek her türlü doğal afet, yanma, saldırı, çalınma, kaza ve daha birçok nedene bağlı olarak taşıması yapılan yükün hasar görmesi halinde nakliye sigortası ortaya çıkan tüm kayıpların karşılanmasında sorumlu olmaktadır. Belli başlı riskler olmasına rağmen ani ve beklenmedik durumlar da yükün zarar ve hasar görmesine neden olmaktadır. Nakliyat sigortası hizmetini ister yük taşıyan, ister yükü alacak olan kişi yaptırabilir. Yani emtia ile bağlantısı olan, menfaat ilişkisi bulunan tüm şahıs veya işletmeler bu hizmetten yararlanarak kazançlarını riske etmeden taşımanın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilir.

Nakliyat sigorta kapsamında belirlenen üç ana teminat bulunmaktadır. Bunlardan birincisi olan geniş teminat; bazı istisnalar haricinde ortaya çıkan tüm rizikoları sigorta altına almaktadır. Kasti hareket, olağan hasarlar, ambalajlama yetersizliği, gecikme, mali yükümlülükleri yerine getirme, bilerek zarar verme, savaş ve grev, savaş silahından doğan zararlar gibi istisnalar dışında tüm istenmeyen durumları teminat alır. İkincisi olan dar teminat kapsamı içeriğinde ise denizyolu, demiryolu, karayolu ile yapılan taşımalarda yükte kullanılan aracın çarpması, batması, yanması, devrilmesi hallerinde yükte meydana gelen hasarı karşılayan bir teminattır. Üçüncü teminat kapsamı olan tam zıya teminatında ise nakil aracının tamamının nakil esnasında ziyan olması neticesinde sigortalı yükün tüm masraflarını karşılayan türdür.

Taşıdığınız yükün önem ve değer derecesine göre en iyi nakliye sigortası için uzmanlarımızdan günün her saatinde destek alabilirsiniz. 

Mobirise


Hemen Teklif Alın