free html site maker


Tarım Sigortaları


Bahçede, tarlada, sera alanı içinde yetiştirilen tüm tarımsal ürünleri kapsayan, koruma altına alan sigorta türüne tarım sigortası denir. Bin bir emekle ekilen, yetiştirilen, toplanan ve tüketiciye ulaşıncaya kadar emek harcanan her türlü tarım ürününü beklenmeyen ve olası muhtemel doğal afetlere ve benzeri risklere karşı güvence altına almak isteyen isteğe bağlı bir uygulama olan tarım sigortası; ortaya çıkan hasarların karşılanması hizmeti vermektedir. Tarım sigortası tarımsal faaliyette bulunan çiftçiyi, hayvanlarının zarar ve hasar görmesi hallerinde zararların tanzim edilmesi amacıyla yıllardır uygulanan ve pek çok kişi tarafından yoğun ilgi gören bir sigorta türüdür.

Sigorta yaptıran, ürünlerini ve hayvanlarını garanti alan ve primlerini düzenli ödeyen sigortalıyı kapsayan bir sigorta sayesinde artık gözünüz hava durumunda ve yaşanacak doğal afetler veya benzeri sorunlarda olmayacak. İster tarladaki mahsullerinizi ister küçük veya büyük baş hayvanlarınızı ya da tarımsal yapılarınızı, tarım alet ve makinelerini tarım sigortası poliçesine ekleterek geleceğinizi ve emeğinizi riske etmeden sigorta kapsamına alın. Tarım sigortası yaptırmak isteyen kişiler TARSİM poliçesini doldurarak ve poliçe miktarının yüzde yirmi beşini peşin ödemek kaydıyla sisteme dâhil olabilirler. Belirlenen poliçe bedelinin geriye kalan bedellerini tercihe göre hasat sonunda ya da belirlenen zaman dilimi aralıklarında ödeyerek yaşanacak risklere karşı tedbir almış olur. Peki, tarım sigortası hangi durumları kapsar? Bu sigorta türü sera, tarımsal ürünler, tarım aletleri, tarım makineleri, tarımsal yapılar ve hayvanları içine alır. Yukarıda saydığımız alanları etkileyecek her türlü taban suyu baskını, don, fırtına, dolu, hortum, heyelan, yangın, deprem, kaza, hayvan hastalıkları ve benzeri durumlar poliçe kapsamına dâhildir.

Adı geçen birçok sorunlarla karşı karşıya kalan üretici uğradığı maddi zararların karşılanması ve mağduriyetinin giderilmesi için tüm masrafları sigorta şirketinden talep edebilir. Üreticiyi hiç beklenmedik bir zamanda zora sokacak birçok doğal afetler ve olaylara karşı fanus içine alarak maddi kayıp yaşamamasını amaçlayan tarım sigortası sayesinde artık emekleriniz, planlarınız ve alın teriniz boşa gitmeyecek. Girdiğiniz ağır yükleri ve borçları elde edeceğiniz ürünler ile ödeme hayallerinizin hüsrana uğramaması için tarım sigortası güvencesinden yararlanın. 

Mobirise


Hemen Teklif Alın