best website maker


Tekne Sigortası


Deniz ve göl üzerinde gidebilen sandal, yelkenli, gırgırlar, guletler, gemiler, balıkçı tekneleri, kayık, yük ve yolcu gemilerinin tamamı tekne olarak isimlendirilir. Aslına bakıldığında hepsi tekne olarak ifade edilen bir kavram altında yer alsa da bir birinden farklı kullanım amaçlarına hitap etmeleri, farklı malzemelerden yapılmaları bunları bir birinden farklı ve ayrı kılar. Deniz üzerinde farklı amaçlar için geliştirilmiş, çeşitli yollarla hareket kabiliyeti kazanmış deniz araçlarına tekne diyebiliriz. Tekneler kullanım amaçlarına göre gezi tekneleri, sürat tekneleri ve yolcu tekneleri olarak sınıflandırmak mümkündür. Yasal bir zorunluluğu bulunmamasına rağmen denizlerde yaşanması mümkün olan risklere karşı gerçek ve tüzel kişiler hizmet verdikleri tekneleri sigortalatmaları hasar ve kayıp durumunda garanti altına almaları bakımından birer zorunluluk haline gelmiştir.

Her birinin kendine has kullanım alanı vardır. Gezi amaçlı turistik bölgelere ulaşım sağlamak için kullanılanlara genel olarak gezi tekneleri denilmektedir. Yarış, eğlence, hız ve hobi olarak tercih edilen ve kullanılanlara sürat tekneleri, daha çok deniz üzerinde yolcu ve yük taşımacılığında kullanılanlara da yolcu tekneleri ya da kuru yük gemileri denilmektedir. Tekneleri kullanım alanlarına sınıflama yapmanın yanında gövde yapılarına, boylarına ve yapımında kullanılan malzemelere göre ve daha birçok farklı özelliğe göre sınıflama yapmak mümkündür. Genel olarak farklı amaçlara ve ihtiyaçlara göre tasarlanan ve kullanılan teknelerin denizde meydana gelecek birçok farklı olaya karşı koruma ve güvence altına alınması uğrayacağı maddi hasarda hiçbir masraf ödemeden tüm giderlerin sigorta tarafından karşılanması amacıyla tekne(deniz) sigortası yapılması önemli bir ihtiyaçtır. Gemilerin, teknelerin rutin yaptıkları hizmet alanlarına göre prim hesapları da değişiklik göstermektedir. Sigorta yaptıracak gerçek ve tüzel kişinin gemi işletme alanındaki deneyimleri, geçmiş yıllardaki hasar durumları, sahip olunan gemi sayısı, aldığı sorumlulukları yerine getrime veya getirmeme gibi etkenler teknelerin poliçe primlerine etki etmektedir. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın sahibi olduğunuz tekne deniz araçlarının geleceğini garanti ve güven altına almanız yapacağınız en karlı ve kazançlı bir iştir. Çünkü su üzerinde sizleri bekleyen birçok tehlike ve risk durumları söz konusudur. Maddi değeri oldukça yüksek olan ve sizlerin gelir elde etmenizde kullandığınız bu tür tekne türlerini mutlaka güvence altına almanızı tavsiye ediyoruz. Tekne(deniz) sigortası poliçe kapsamına deprem, batma, çarpma, karaya oturma, yangın, volkanik patlama, fırtına, yıldırım çarpması, çevreyi ve denizi kirletme, üçüncü şahıslara zarar gibi durumlar girmektedir.

Günümüz şartlarında bir tekneye sahip olmak sanıldığı kadar kolay değildir. Binlerce lira değerindeki maddi değeri olan bu ürünlerinizi almak ve bu işi yapmak için belki yıllarda beklediniz. Tekne(deniz) sigortası yaptırmak isteyen ve bu konuda yeterli bilgiye sahip olmayan herkesi sigorta hizmetleri sunan firmamıza davet ediyoruz. Alanında uzman, deneyimli ve profesyonel kadromuz size özel en kapsamlı ve detaylı tekne sigortası teminatları hakkında en güncel ve yeni bilgiler eşliğinde ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir teminat sunacaktır.
 

Mobirise


Hemen Teklif Alın