drag and drop web builder


Yeşil Sigorta


Kendi aracıyla yurt dışında seyahat etmek isteyen kişilerin özgürce dolaşmalarını ve gezmelerini sağlayacak yaklaşık 50 üye ülke arasında geçerliliğe sahip yeşil kart sigortası sayesinde seyahat ettiğiniz ülke veya ülkelerde başınıza gelebilecek her türlü kaza, yaralanma ve bunlara benzer durumlarda tazminat ödemesi yapan ve masrafları karşılayan bir sigorta türüdür. Her ülke bu sistemin uygulanması için bürolar açarak insanların hızlı, kolay ve sorunsuz bir şekilde işlem yapmalarına yardımcı olmaktadır.

Ülkemizde Türkiye motorlu taşıtlar bürosu adıyla hizmet veren bu büroya tüm sigorta şirketleri de üyedir. Sigorta şirketleri araç sahibinin zorunlu trafik sigortasının olup olmadığını kontrol ederek istenen araca yeşil kart sigortası yapılmasını sağlayarak, kişiyi ve aracını teminat altına alır.

Yeşil kart sigortası ülke dışında kaza yapan veya kazaya karışan kişinin; yasal sorumluluk gerektiren bir durumla karşı karşıya kalması halinde hangi ülkede ise o ülkenin kanunlarına uygun bir şekilde, sigorta limitleri dâhilinde hasarları karşılanır. Yani kişi kazaya neden olduğu veya kaza yaptığı durumlarda kendini güvence ve koruma altına almış olacaktır. Dünya genelinde 1953 yılından uygulanmaya başlayan bu kapsamlı sigorta sayesinde ister ülkemize giriş yapan yabancı araçların ister ülkemizden çıkış yapan araçların karayollarında koruma altına alınarak oluşacak zarar ve hasardan etkilenmemesi amaçlanmaktadır. Sisteme dâhil olan ülkeler arasındaki araç giriş çıkışlarında yeşil kart sigortası varsa giriş yapılan veya çıkış yapan araçların ekstra bir daha seyahat edecekleri ülkeye ait zorunlu trafik sigortası yaptırmasına gerek yoktur. Ayrıca ülkemiz sınırları içinde meydana gelen kaza durumlarında ortaya çıkan hasar ve zararların karşılanması sigorta şirketleri tarafından değil, Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu tarafından karşılanacağının da bilinmesi gereklidir.

Aynı şekilde bu durum; kaza yapılan ülkeye ait yeşil kart büroları tarafından karşılanmaktadır. Yurt dışı gezi ve seyahatinizde başınıza gelebilecek tüm trafik kazalarında sizlere büyük kolaylık ve destek sağlayacak yeşil kart sigortası için ihtiyaçlarınızı karşılayacak, güvenilir, kaliteli ve köklü bir sigorta firması arıyorsanız tamda olmanız gereken yerdesiniz. Sektörün lider, öncü ve saygın sigorta firmasından hizmet almak için hemen bizlere ulaşın.
 

Mobirise


Hemen Teklif Alın