best mobile website builder


Dask SigortasıTürkiye coğrafi konum gereği deprem kuşağında yer alan ülkeler arasında bulunmaktadır. Önemli sayılabilecek deprem kuşaklarına sahip bir coğrafi yapı üzerinde olmamız ve daha öncesinde meydana gelen büyük depremler sonrasında yapılan düzenleme ve yasalar ile zorunlu hale getirilen Dask adı ile bilinen Doğal Afet Sigortalar Kurumu kar gütme kaygısı olmayan bir sistemdir. Ülkemizin yaşadığı en büyük acı olaylardan biri olan 1999 Marmara depreminden sonra gündeme gelen ve o günden bugüne kadar zorunlu olarak uygulanan Dask sigortası sigorta tekniğine uygun olarak yönetilen ve yedi kişilik bir ekip tarafından yönetilen, Hazine müsteşarlığı tarafından denetim ve kontrolleri sağlayan bir kurumdur.

Dask sigortası evinizi deprem ve deprem sonrasında meydana gelen kayma, infilak, yangın ve çökmeler sonrasında ortaya çıkan masrafların karşılanmasını temel alan bir uygulamadır. Yapılarınızın kısmen veya tamamının hasar görmüş olması halinde teminat limitleri ölçüsünde zararınızın tamamı karşılanmaktadır. Dask sigortası diğer sigorta türlerine göre her sigorta firmasının uyguladığı farklı fiyat politikasından farklı olarak sigorta limiti firmadan firmaya değişkenlik göstermez. Deprem sigortası yaptırmak hem kişinin edinilmiş mal güvencesini hem de devleti güvence altına alan zorunlu bir uygulamadır. Yasalarla da zorunlu hale gelmiş bir sistem olmasından öte yaşamsal bir zorunluluk olarak düşünmemiz gereken bir ihtiyaçtır. Dask sigortasında birim ücret metrekare üzerinden Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından belirlenmektedir. Sigortalanacak yapının poliçe bedelinin belirlenmesinde 3 önemli belirleyici rol oynamaktadır. Bunlar: mesken yani binanın brüt yüzölçümü, binanın bulunduğu deprem risk bölgesi ve binanın yapımında kullanılan yapı malzemelerine (beton, ahşap ve benzeri) göre belirlenmektedir. Bir yıl geçerliliği bulunan dask sigortası her yıl yeniden yapılması ve yenilenmesi gereken bir sigorta türüdür.

Beklenmeyen ve ansızın yaşanma ihtimali olan deprem gibi doğal afetlere karşı hazırlıksız yakalanmamak için gerekli yasal önlemleri almak için güvenilir, alanında öncü ve tanınmış bir sigorta firması ihtiyaçlarınız için hemen bizlere ulaşarak sunduğumuz ayrıcalıklı fırsatlarımızdan sonuna kadar yararlanın. Ayrıca her yıl yenilenmesi gereken dask sigortasında yenilenme indirimi de alabilirsiniz. 

Mobirise


Hemen Teklif Alın